Anasayfa / Genel / Facebook Sahte Haber Uygulaması Almanya’da Başladı!

Facebook Sahte Haber Uygulaması Almanya’da Başladı!

Sosyal medyanın ilk devlerinden olan Facebook, Almanya ile daha evvel sahte haberler nedeniyle bir kaç kez daha yüz göz olmuştu.Hatta öyle ki facebook’un Almanya’da engellenebileceği bilgileri yer almıştı.Bunun yanısıra sahte haberler nedeniyle Almanya’nın facebook’a kritik bir ceza yapmış yaptırım uygulayabileceği söz konusuydu. Alman milletvekilleri de seçim öncesinde web üzerinden olabilecek gerçeği yansıtmayan sahte haberler mevzusunda endişelerini toplumsal ağ devi facebook’a bildirdi.

Geçtiğimiz günlerse ise meydana getirilen Angela Merkel, yurttaşları feyk haber konusunda uyanık olmaları konusunda uyarmış olabilecek problemlerın önüne geçmek için elinden geleni yapmıştı. Seçim sürecinde yaşanabilecek düzmece haberler ile ülkenin geleceğinin sabotaj olacağını bildiren Merkel’in bu sert ihtarları sonuçlandı. Facebook, Almanya için sahte haber filtresi özelliğini duyurdu.

Peki sahte haber filtresi nedir?
Facebook kullanıcılarının kullanabileceği bu özellik vasıtasıyla feyk haberleri bildirebilirsiniz. Kullanıcılardan gelen şikayetlerin tamamı Berlin’de yer edinen ve kar amacı gütmeyen haber kuruluşu tarafından bu haberler değerlendirilecek olup bu şekilde sahte haberlerin önüne geçilecek. Facebook’un bu konuda iyi bir ekiple çalışması Almanya ile karşı karşıya gelmemesi adına oldukça önemli.

Bir önceki yazımız olan Oyun Sektörü Finansal Anlamda Uçuşa Geçti başlıklı makalemizde mobil oyun, mobil oyun sektörü ve online mobil oyunlar hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

WordPress İle İş Dünyası

Günümüz iş dünyasında artık pek çok sektör işini internete taşımaktadır. Bunun için tüm diğer işletmecilerin yapmış olduğu gibi bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir